ALC KSE Szeged ALC KSE Szeged ALC KSE Szeged ALC KSE Szeged ALC KSE Szeged ALC KSE Szeged ALC KSE Szeged ALC KSE Szeged

1959-ben az asztali labdarúgók első nagyobb szabású, semleges rendezésben sorra került küzdelemsorozata az I. Budapest Bajnokság volt, mintegy kétszáz résztvevővel. A rendelkezésre álló felszerelések szegényessége és hiányossága, valamint a rendezők gyakorlatlansága miatt a verseny befejezése három hónapig húzódott. A küzdelmek a Lőportár utcai iskola tornatermében kezdődtek, a döntőre pedig az Állami Könyvterjesztő Vállalat dísztermében került sor. A krónikások Kocsis Sándor pontveszteség nélküli győzelmét jegyezték fel akkoriban Kopeczky Lajos, Nagy Attila és Fehér Ferenc előtt.

Május 18-án 55 esztendő elteltével a MALSZ méltó módon őrizve a hagyományokat újra csatába hívta a sportág szerelmeseit a fővárosi egyéni bajnoki címért. Az ALC KSE Szeged egyesületének öt játékosa is szerepelt a huszonnyolc fős mezőnyben, közülük hárman jutottak be a főtáblára. A kirándulást szép siker koronázta, hiszen a fiúk éremmel a nyakukban tértek haza. A II. osztályú kategóriában Dávid László első, míg Horváth Imre második helyezést ért el, a III. osztályú kategóriában pedig Papp-Takács Sándor szerzett harmadik helyezést. Ezúton is gratulálunk teljesítményükhöz!