ALC KSE Szeged ALC KSE Szeged ALC KSE Szeged ALC KSE Szeged ALC KSE Szeged ALC KSE Szeged ALC KSE Szeged ALC KSE Szeged

Augusztus 24-én, szombaton 10 egyesület 43 játékosa vett részt a Maros Kupa egyéni asztali - labdarúgó versenyen. A maroslelei szervezők áldozatos munkájának köszönhetően a nagyszünetben kiválóan elkészített ebéd várta a sporttársakat, a helyi támogatók összefogásának jóvoltából pedig tárgyjutalmak, serlegek, érmek és oklevelek sorakoztak fel a díjátadáshoz. A mezőny a hagyományoknak megfelelően 150 ranglista pont figyelembe vételével két részre tagolódott. A ponthatár felettiek három hétfős és egy hatfős csoportban kezdték meg a küzdelmeket, ezekből az első négy helyezett jutott tovább a legjobb 16 közé, ahol négy négyfős csoportban folytatódtak a mérkőzések, majd az ott elért helyezések szerinti helyosztó derbik jelentették a végállomást. A mérkőzések több esetben is csak a rendes játékidőt követő szétlövés párbajban értek véget, rendkívüli izgalmakat tartogatva a kilátogató nézők örömére.

Eredményhirdetéskor a dobogó legmagasabb fokára ifj. Farkas Gábor ( Vasi GE ) állhatott fel aranyéremmel a nyakában, Mészáros György ( ALC KSE Szeged ) ezúttal ezüstéremig jutott, őket követte a sorban Lukács Viktor ( Testvériség SE ) büszke bronzérmesként. A ponthatár alattiak két nyolcfős csoportban mérkőztek meg egymással, ezután szintén négy négyfős csoportba nyertek besorolást a helyosztókat megelőzően. Az első helyet Becz András ( Mundial ’93 FC SE ) szerezte meg, másodikként Németh István ( Újbuda Egyesület ) ért célba, a harmadik helynek pedig Maczelka Árpád ( Maroslelei SE ) örülhetett.

Részletesen a Versenyeredmények / Maros Kupa 2019 címszó alatt tájékozódjon.